NÁŠ PRÍBEH


Sme malé rodinné včelárstvo z malebnej obce Šurianky. Keďže sa tomuto remeslu venoval aj náš dedko Silko, rozhodli sme sa v rodinnej tradícii pokračovať a zároveň sa viac priblížiť k prírode a vážiť si všetko, čo z nej máme. Ďalším z dôvodov bol aj fakt, že globálne sa počet včiel radikálne znižuje, či už častým používaním pesticídov alebo nadmerným používaním chemických hnojív, čo je v rozpore s ekologickým a udržateľným spôsobom užívania našej prírody. Radi sa podieľame na zlepšení tejto situácie, či už rozširovaním počtu včelstiev a starostlivosťou o ne ekologickým spôsobom (bez chémie), vysádzaním kvetov, rastlín, stromov alebo celkovým prístupom s čo najmenším dopadom pre prírodu samotnú. Aj svoje objednávky balíme čo najviac ekologicky, aby vznikol iba taký odpad, ktorý sa dá jednoducho skompostovať alebo zlikvidovať bez následkov na životnom prostredí.


Včeláreniu ako teórii sme sa začali venovať už pred cca dvomi rokmi, no naša cesta aj s praxou začala v júni 2021, kedy sme si obstarali 15 včelích rodín. Na prekvapenie, čo sme ani nečakali, nám v auguste priniesli kvalitný med zo slnečnice.
Každým rokom chceme naše včelstvá rozširovať, aby počet včiel rástol a aby bolo opeľovanie v našom
 regióne v čo najväčšom množstve. Zatiaľ je toto krásne remeslo naše hobby, no veľmi sme si ho obľúbili a hlavne nás uchvátil spôsob života včiel. Kiež by sme aj my ľudia vedeli tak systematicky žiť.

Hlavným z našich mnohých cieľov je stať sa profesionálmi v tomto obore a profesionálne sa včeláreniu aj venovať, aby sme naďalej vyrábali poctivé produkty, hodnoty a mali vždy úsmev na tvári. Koniec-koncov úsmev je to, čo naše životy robí vždy krajšími :)

Späť do obchodu